Opel F Ariza Çözümü

Opel araçların tamamının kronik sorunlarını ezbere bilen uzmanımız sizi yüklü miktarda ki arıza bedellerinden kurtarmaktadır.

Opel F Ariza Çözümü

Dikkat

Bu yazımızı sonuna kadar okursanız kesinlikle kazanan siz olacaksınız!!!
Opel Şanzıman Beyinlerinin sıfır şeklinde satılanları oldukça pahalıdır. 3-4 bin tl fiyat veren yetkili servis görürseniz şaşırmayınız.
Opel corsa,astra,meriva araçlarında sık rastlanan "f arızası" nın nedenlerinden biridir şanzıman beyni.
Arabanın vites geçişlerinde sıkıntı varsa yine o arıza da şanzıman beyninden kaynaklandığı görülmüştür.
Aracınızın aküsü biter ve siz devamlı marşa basarsınız, ha çalıştı ha çalışcak dersiniz, bir bakmışsınız Şanzıman Beynine zarar vermişsiniz.
Arabanızın baskı balatasını değiştirirsiniz ama kodlaama yanlış yapılır, şanızman beynine zarar gelir.
Bu parça hassas bir parçadır.
Satın alacağınız parçanın Tamir Görmemiş Olmasına dikkat ediniz.
Şanzıman beyinlerinin tamiri mümkündür. Çıkmasını ucuza veren varsa sıkıntı var demektir.
Hidrolik Pompasının girdiği yerde sıkıntı vardır ve siz bunu anlayamazsınız bile. 200 tl ucuza parça aldım diye sevinirsiniz ama yolda kalınca çekiciye 100 tl verirsiniz.
Benim Aracım Kaskolu diyorsanız fazla sevinmeyiniz.
Kasko çekicisi bir servise aracınızı çektiğinde aynı servisten aracınızı alıp diğer farklı bir servise çekmiyor . Yani fazla masraf çıktığında faalnca ustanın oraya aracı çekelim dediğinizde kasko bu konuda size yardımcı olmuyor.
23 -30 bin tl lik araca binip 200 tl kar ettim diye sevinirken binlerce tl cebinden çıkan çok müşterimize şahit olduk. Ama kendileri başka yerlerde üzülüp geldiğinde tanıştık, yardımcı olduk ve müşterimiz oldular. Sonra dost olduk. Şimdi farı patlasa bizi arayan var :) Mutluyuz, arasınlar, üzülmesinler bu bize yeter.
Vicdansız, paragöz, Allah korkusu olmayan tamircilerden uzak durunuz.
Zaten aracınızın arızası oluştuğunda bir ustaya götürdüyseniz ve o anda teşhis konulamıyorsa o usta değildir, çırak bile olamamıştır.
F arızasını görür görmez baskı balata değiştirten ustalar var. Usta dedik, çünkü etrafında usta olarak anılmaktadırlar.
Kaç yıl oldu bilinmez biz bu yazıları hep yazıyoruz. Dua da aldık eleştiri de. Dua edenleri dertten kurtardık , eleştirenlerin haksız kazançlarının önüne engel olduk. Biz opel dostlarının dualarıyla mutluyuz.
Bu kadar yazıyı yazdınız ama halen parçanın fiyatını yazmadınız diyen vardır tabi ki.
Şöyle izah edelim ; bu parçanın ikinci el fiyatı 700-1000 tl arasındadır. Bazen piyasada çok bulunur ve uygun fiyata bize gelmiştir. Bazen de parça piyasada hiç bulunmaz bize gelişi 900 tl dir. Ama biz söküp,takması, programlaması dahil 1000 tl talep ederiz müşterimizden. 100 tl için değer mi okadar iş diyen bu yazıyı okuyan. ve halden anlayan müşterilerimiz vardır belkide . Biz o parçanın fiyatını hiç bir zaman 1000 tl üzerine çıkarmadık. Çıkarmayız da.
Tamiri 200 tl ile 500 tl arasındadır. Biz 500 tl tamiri tutan parçaları zaten değiştirilmesini önermekteyiz. Ama keyif ve para müşterinindir.
İlan yüklemeyi bilmeyen, daha yol tarif etmesini beceremeyen, ilan resmine saçma sapan özensiz çekilen resimler yükleyen, telefonda size düzgün davranmaktan aciz kendini beğenen Beyinciyim diye geçinenlerden uzak durunuz.
Servisimize buyrun gelin. Siz çayınızı içerken biz aracınızla ilgilenelim. Aracınızın arızasını ücretsiz tespit edelim. Bize tamir ettirmesenizde olur. Nasılsa bu işin üstadı biziz. Elbet yollarımız kesişir.
Saygılarımla,
Opel Beyin Uzmanı

http://opelbeyinuzmani.com/ http://www.garantiliopelbeyintamiri.com